PROMOCJA - od 60 zł/os
Tel kom.729 877 882

Położenie

Willa Monia usytuowana jest:
- 20 min spacerem od Krupówek
- 10 min od Nosala
- 15-20 min skocznia.
- 10 min park wodny
- 20 min od kolejki na Kasporwy Wierch
- 20m od willi przystanek autobusowy
- 20m od willi restauracja, sklep spożywczy i kawiarnia


Willa Sonia Zakopane Willa Sonia Zakopane Willa Sonia Zakopane


Polecane szlaki turystyczne

Nosal
Najpopularniejszy szczyt reglowy, znany ze stoku slalomowego, a ostatnio również ze szkoleń paralotniowych. Dojście z Kuźnic zielonym szlakiem na Nosalową Przełęcz (1103m), skąd blisko już do wierzchołka, z którego otwiera się w kierunku południowym interesujący widok na otoczenie Doliny Bystrej. Z Kuźnic idzie się 35 min. Ze szczytu można ruszyć na północny zachód, dalej zielonym szlakiem do Murowanicy (ok. 30 min).

Giewont
Giewont jest najpopularniejszą górą Polski. Chyba wszyscy tatrzańscy turyści swoją "kolekcję" górskich szczytów rozpoczynają od zdobycia tej góry. Rozpoczynamy wycieczką na ten szczyt z Kuźnic. Początkowo podchodzimy drogą na Kalatówki, a koło klasztoru Albertynek skręcamy w lewo obok parkanu na niebieski szlak. Szlakiem tym osiągamy dolny kraniec polany Kalatówki, po minięciu polany ścieżka wchodzi do lasu porastającego zbocza Kalackiej Turni. Następnie rynną morenową dochodzimy w rejon Kondratowej. Najmniejsze tatrzańskie schronisko na Kondratowej osiągamy po godzinie marszu z Kuźnic. Z tego miejsca szlak prowadzi prawym skrajem doliny do prawego odgałęzienia zwanego Piekiełkiem . Z tego miejsca dość stromo poprowadzoną ścieżką dochodzimy do Przełęczy Kondrackiej, którą osiągamy po godzinie i piętnastu minutach licząc od schroniska. Stąd na szczyt coraz bardziej stromą ścieżką, pod koniec na trudniejszych odcinkach ubezpieczoną łańcuchami, wchodzimy na szczyt zwieńczony piętnastometrowym żelaznym krzyżem. Uwaga szlak w partiach szczytowych jest ze względów bezpieczeństwa jednokierunkowy tzn. wchodzimy na szczyt od prawej strony patrząc z dołu a schodzimy ze strony przeciwnej. Ze szczytu rozciąga się przepiękna panorama Tatr i Podhala. Wyjście na Giewont zajmuje około 3 godzin z Kuźnic. Szczyt Giewontu w czasie burzy jest bardzo niebezpieczny, poza tym ze względu na znaczną ekspozycję i dość trudny teren ostrzegamy przed próbami zejścia poza szlakiem, gdyż zdarzały się liczne wypadki śmiertelne. Aby nie wracać tą samą trasą, na zejście polecamy szlak czerwony przez Grzybowiec i Dolinę Strążyską. Po zejściu ze szczytu na Wyżną Przełęcz Kondracką w prawo schodzimy dość stromą ścieżką na Siodłową Przełęcz a następnie pod ścianami Małego Giewontu dochodzimy do lasu rosnącego na Grzybowcu. Grzbietem dochodzimy do przełęczy w Grzybowcu skąd w prawo zaczynamy schodzić do Doliny Strążyskiej. Osiągamy ją po 2,5 godzinie. Od regionalnego szałasu do Zakopanego prowadzi bita droga ,którą dochodzimy do ulicy Strążyskiej w Zakopanem. Cała wycieczka zajmie nam około 7 godzin. Szlak miejscami stromy i eksponowany, na pewno dostarczy nam wiele wrażeń i pięknych widoków. Na wycieczkę należy się zaopatrzyć w cieplejsze oraz przeciwdeszczowe ubranie ze względu na zmienność tatrzańskiej pogody.

Kasprowy Wierch
Wycieczka na Kasprowy Wierch może mieć dwa warianty. Zaczynają się one w Kuźnicach. Stąd na szczyt możemy dostać się koleją i jest to wariant dla osób starszych, rodzin z małymi dziećmi oraz osób nie przygotowanych do pieszych wycieczek Dla turystów lubiących piesze wędrówki polecamy szlak pieszy z Kuźnic przez Myślenickie Turnie szlakiem zielonym. Podejście 3,5 godziny. Z Kasprowego Wierchu możemy udać się granią Tatr Zachodnich w kierunku Czerwonych Wierchów szlakiem czerwonym Ze szczytu na Przełęcz Pod Kopą Kondracką 2 godziny. Z przełęczy możemy również czerwonym szlakiem zejść przez Kondratową z powrotem do Kuźnic w 2,5 godziny. Na ten wariant trasy łącznie musimy poświęcić około 8 godzin. Druga wersja zejścia z Kasprowego Wierchu to trasa przez Halę Gąsienicową do Kuźnic szlak żółty do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowwej - czas około 1 godziny. Ze schroniska Murowaniec do Kuźnic można iść przez Boczań szlakiem niebieskim ok. 1,5 godziny lub przez Jaworzynkę szlakiem żółtym również 1,5 godz . Na drugi wariant zejścia będziemy potrzebować ze szczytu Kasprowego wierchu ok. 3 godzin.Wycieczka piesza na Kasprowy Wierch zajmie nam cały dzień.Natomiast wyjazd i zjazd kolejką zajmie tylko około 3,5 godziny.

Kasprowy Wierch - Willa Monia Kasprowy Wierch - Willa Monia Kasprowy Wierch - Willa Monia

Droga Pod Reglami
Wycieczka 6 godzin , bez trudności. Wycieczka łącząca wyloty większości popularnych dolin reglowych, daje doskonały przegląd przyrody lasów dolnego regla, świetne widoki na Zakopane. Dostępna dla rowerzystów! Trasa rozpoczyna się przy Al. Przewodników Tatrzańskich, powyżej Domu Rekolekcyjnego Episkopatu Polski "Księżówka". Budynek ten, jeden ze starszych w Zakopanem (najstarsza część pochodzi z lat 80 ub.w., ostatnią dobudowano współcześnie) mieścił początkowo wilegiaturę hr. Róży z Potockich Krasińskiej, potem znajdowała się tu lecznica dla nerwowo chorych, a od 1909 r. - dom wypoczynkowy dla księży. W czerwcu 1997 r. tutaj znajdowała się rezydencja papieża Jana Pawła II w czasie jego czterodniowego pobytu w Zakopanem. Droga nazywana była początkowo Drogą Żelazną, bowiem łączyła dwa centra hutnicze: w Kuźnicach i w Dolinie Kościeliskiej. Wożono tędy rudę żelazną, surówkę do świeżenia, materiał drzewny. Od początków tego stulecia spełnia funkcję deptaku. Dozwolony jest tylko ruch pieszy i rowerowy. Ładne widoki na kotlinę zakopiańską i pasmo gubałowskie, jesienią piękne kolory roślinności. Drogą przez las dochodzimy najpierw do nieczynnego już kamieniołomu (ciekawe formy roślinności urwiskowej), potem - do kompleksu skoczni narciarskich. Obchodzimy je od strony ulicy i za Wielką Skocznią polną ścieżką powracamy do traktu Drogi Pod Reglami. Kierując się dalej w stronę zachodnią, dochodzimy po kilku minutach do wylotu Doliny Białego. Minąwszy leśniczówkę, podchodzimy Drogą pod Reglami nieco w górę, a następnie schodzimy na drewniany wąski mostek nad potokiem Spadowiec, wypływający z nie udostępnionej turystycznie doliny o tej samej nazwie. Po 15 minutach - wylot Doliny Ku Dziurze, a kilkaset metrów dalej - wylot Doliny Strążyskiej. Przecinamy ulicę i ponad zagajnikiem, nazywanym Księżym Lasem, dochodzimy do rozległej polany Buńdówki. Idziemy dalej drogą po jej skraju, przekraczamy kilka potoków i dochodzimy do wylotu Doliny Za Bramką. Część miejska Zakopanego została już dawno za nami, przechodzimy dalej na zachód wśród zabudowań i obejść wiejskich, równolegle do szosy, łączącej Zakopane z Kościeliskiem, wreszcie mijamy wylot Doliny Małej Łąki - pierwszej na naszej trasie doliny walnej, a więc takiej, która zaczynając się na przedpolu dochodzi do samego grzbietu głównego Tatr. Mijamy ośrodek dla lotników na Groniku i skrajem polany Nędzówka - na odcinku 300 m wraz z czerwonym szlakiem - dochodzimy do wylotu mało uczęszczanej doliny Staników Żleb. Niebawem schodzimy do szosy i nią już idziemy do Doliny Kościeliskiej .

Ścieżka Nad Reglami
Ścieżka nad Reglami liczy w sumie ok. 16,5 km, a jej przejście w każdym kierunku zajmuje ok. 5 1/2 godz. Poszczególne odcinki: Kalatówki - Czerwona Przełęcz (dojście 1 1/4 godz. - powrót 1 godz.) - Dolina Strążyska (dojście 1 1/2 godz. - powrót 1 1/2godz.) - Przełęcz w Grzybowcu (dojście 2 godz. - powrót 1 godz.) - Dolina Małej Łąki (dojście 2 1/4 godz. - powrót 2 3/4 godz.) - Przysłop Miętusi (dojście 3 godz. - powrót 2 3/4 godz.) - Dolina Kościeliska (dojście 3 1/2 godz. - powrót 3 3/4 godz.) - Niżnia Polana Kominiarska (dojście 4 1/2 godz. - powrót 4 1/2 godz.) - Dolina Chochołowska, dojście 5 1/2 godz.

Hala Kondratowa
Na deszczowy dzień polecamy wycieczkę na Halę Kondratową przez Kalatowki. Z Kuźnic idziemy drogą jezdną w kierunku Kalatówek. Po 15 minutach dochodzimy do leżącego z lewej strony Klasztoru Sióstr Albertynek z pustelnią założyciela zakonu Adama Chmielowskiego - Brata Alberta. Po prawej odchodzi droga, prowadząca do odbudowanego po pożarze w 1977r.klasztoru Braci Albertynów. Po około 40 minutach z Kuźnic, osiągamy schronisko na Polanie Kalatówki. Schronisko zostało zbudowane w 1938 roku przez Tatrzańskie Towarzystwo Narciarskie w stylu alpejskim. Z moreny, na której zbudowane jest schronisko roztacza się przepiękna panorama otoczenia doliny Bystrej, z doskonale widoczną trasą kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Grzbietem moreny prowadzi ścieżka, w kierunku niebieskiego szlaku na Halę Kondratową. Idziemy tym szlakiem, i po 30 minutach dochodzimy do schroniska na Kondratowej. Jest to najmniejsze tatrzańskie schronisko- mające tylko 20 miejsc noclegowych i nastawione tylko na obsługę przechodzących turystów. Z Hali Kondratowej schodzimy do Kuźnic tą samą drogą. Wycieczka, którą dzisiaj proponujemy, nie nastręcza trudności i zajmuje tylko około 2,5 godziny.

Hala Kondratowa - Willa Monia Hala Kondratowa - Willa Monia Hala Kondratowa - Willa Monia

Dolina Gąsiennicowa
Niebieski szlak z Kuźnic przez Boczań i Skupniów Upłaz (dojście 1 1/2 godz. - powrót 1 1/4 godz.). Jest to najpopularniejsza droga o długości ok. 5 km., stopień trudności I. Żółty szlak z Kuźnic przez dolinę Jaworzynkę do Przełęczy między Kopami (1501 m; dojście 1 1/2 godz. - powrót 1 godz.). Dalej szlak niebieski. Trasa dogodna w czasie wietrznej pogody, stopień trudności I.

Hala Gąsiennicowa - Willa Monia Hala Gąsiennicowa - Willa Monia Hala Gąsiennicowa - Willa Monia
Hala Gąsiennicowa - Willa Monia Hala Gąsiennicowa - Willa Monia Hala Gąsiennicowa - Willa Monia

Dolina Białego
Polecamy spacerową trasę dla każdego czyli do doliny Białego. Jedna z reglowych dolinek położona najbliżej Zakopanego zachowała swój pierwotny drzewostan, a potok biegnący wapiennym korytem zainteresuje każdego. Dojście do Dolinki Białego spod skoczni narciarskiej Wielkiej Krokwi prawym jej skrajem do drogi pod Reglami stąd w kierunku zachodnim - po 15 minutach osiągamy ujście dolinki. W górę doliny idziemy za znakami żółtymi. Długość trasy z centrum miasta około 5 km. czas potrzebny na pokonanie trasy tam i z powrotem około 3 godzin.

Inne atrakcje w Zakopanem:
- Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane, ul. Krupówki 10
- Kino Giewont - Zakopane, ul. Kościuszki 4
- Kino Sokół - Zakopane, ul. Orkana 2
- zakopiański teatr im. Witkacego - Zakopane, ul. Chramcówki 15
- "Witkiewiczówki" - Zakopane, ul. Antałówka 6 (dom rodzinny Stanisława Ignacego Witkiewicza)
- Willa "Pod Jedlami" - Zakopane, ul.Koziniec 1 - gdzie mieszkały poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i jej siostra pisarka Magdalena Samozwaniec
- basen, lodowisko, komora kriogeniczna, jaskinia solna - Zakopane, ul. Br. Czecha 2
- basen cieplicowy Aquapark-Antałówka - Zakopane, ul. Jagiellońska 31
- basen, sauna, jacuzzi - Zakopane, ul. Droga do Olczy oraz ul.Pardałówka 3B
- skocznia narciarska Wielka Krokiew - Zakopane, ul. Bronisława Czecha 18

Ważne instytucje:
- Policja - Zakopane, ul. Jagiellońska 32
- Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Zakopane, ul. Piłsudskiego 63a
- Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego - Zakopane, ul. Kamieniec 10
- Urząd Miasta - Zakopane, ul. Kościuszki 13
- TPN Tatrzański Park Narodowy dyrekcja i muzeum - Zakopane, ul. Chałubińskiego 42a
- Dworzec PKP - Zakopane, ul. Chramcówki 35
- Dworzec PKS - Zakopane, ul. Kościuszki 23
Willa Monia | ul. Droga do Olczy 36A | 34-500 Zakopane | tel. 729 877 882 | email: willamonia36a@gmail.com

Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.willamonia.pl ©
Apartament, noclegi Zakopane | Pokoje, kwatery Zakopane